+38(044) 228-9-222


Вхід

Вхід

Сплатити


Стати партнером Стати учасником
Організатори
Організатори

Україна - Київ

Що виготовляють з вторсировини – ТОП-5 товарів


З розвитком технологій вторинна сировина почала використовуватись у виробництві товарів все частіше. Однією з переваг такого методу є те, що якість матеріалів після переробки залишається на тому ж рівні, що робить повторне виготовлення надзвичайно вигідним з економічної точки зору. В більшості випадків повне відновлення продукту буде менш екологічним та вигідним, за рахунок чого відновлення матеріалу до його проміжного стану є доволі привабливим варіантом. Саме внаслідок цього потрібно розглянуть найбільш популярні товари, що продукуються з вторсировини.

Вторинна сировина та способи її переробки

У переробці вторсировини часто використовуються наступні методики:

Список неповний, оскільки варіантів для повторного використання сировини наразі існує справді багато.

Одяг з пластику

Як відомо, близько третини середньостатистичного сміттєвого кошику складають пластикові пляшки. А пластик в силу своїх властивостей може бути перероблений ледь не безкінечну кількість разів. У ході переробки матеріал подрібнюється та позбавляється усіх домішок, після чого стає вторинною гранулою або флексом, що згодом стає волокном. Дане волокно може бути використане для утеплення інших тканин. А у деяких європейських країнах пластик використовується для виробництва поліестеру. 

Галантерея з банерної тканини

Банери вже давно стали звичною частиною міського ландшафту. Однак вже через певний період часу банери відпрацьовують своє. Між тим, тканина, на якій друкуються рекламні матеріали, складається з полівінілхлоридної сітки та полімерів, тому підходить для відбілювання та фарбування. Наразі банерна тканина активно використовується для шиття рюкзаків, шоперів та сумок. Матеріал вирізняється міцністю, гарно тримає форму та не промокає.

Туалетний папір та салфетки з макулатури

Зазвичай туалетний папір та салфетки виготовляються з первинної целюлози, що отримується безпосередньо з деревини. Не дивлячись на те, що дані предмети є вкрай важливими для повсякденного життя, їх виробництво не можна назвати достатньо екологічним. Між тим, вторинна целюлоза за своїми якостями майже нічим не відрізняється від первинної. Зібрана макулатура подрібнюється, виварюється у гарячій воді, дезінфікується та відбілюється. Після цього матеріал віджимається, подрібнюється та пресується. Зазвичай на упаковці є маркування, що папір зроблений саме зі вторинної сировини.

Скловата зі скляних пляшок

Скловата є універсальним матеріалом, що використовується для утеплення будівель і для звукоізоляції. А для її виготовлення використовуються саме скляні пляшки, що більше не можуть бути використані за призначенням. Приміром, для того, щоб надійно ізолювати один приватний будинок невеликих розмірів, потрібно близько трьох тисяч пляшок від вина. Під час переробки скло сортується та подрібнюється на крихту, з якої й виготовляється волокно, що складає основу скловати. Переробка скла дозволяє зекономити надзвичайно велику кількість речовин, що використовуються для виготовлення первинного матеріалу. 

Ручки, картон та письмовий папір з тетра-паку

Коробка формату Tetra Pak складається з поліетилену, паперу та алюмінію – тобто, з таких матеріалів, що легко піддаються переробці. Внаслідок цього така вторинна сировина активно використовується при виробленні ручок, картону та паперу. 


Наведені вище приклади доводять, що переробка вторинної сировини здатна зробити надзвичайно багато для людства. Саме внаслідок цього потрібно акцентувати велику увагу на цій індустрії.
Інші новини

31.10.2013 ECO-invest 2013 пройшов під гаслом сміття це гроші!

Другий Міжнародний форум «Інвестиційна привабливість України у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) і рециклінгу: ECO-invest 2013» приймав учасників у Міністерстві екології та природних ресурсів України.