+38(044) 228-9-222


Вхід

Вхід

Сплатити


Стати партнером Стати учасником
Організатори
Організатори

Україна - Київ

Де найгірша екологія в Україні у 2021 році


Одним з найголовніших показників, які визначають комфорт для проживання на певній території, завжди є і буде екологічний стан. На перший погляд погана екологія є не самим суттєвим показником під час переїзду на нове місце, однак вже через певний час невтішний стан навколишнього середовища почне даватись взнаки. Саме внаслідок цього потрібно знати, у яких областях України на даний момент екологічна ситуація є найкращою, а де – найгіршою, і з яких критеріїв ці висновки випливають. 


Критерії для визначення екологічного стану

Більшість оцінок екологічної ситуації відносно різних областей України базуються на відповідних даних Держстату. У цьому джерелі вибірка формувалась на основні наступних показників:

Дніпропетровська область

Однією з найбільших екологічних проблем у Дніпропетровській області є забруднення повітря, більша частина якого припадає на місто Кривий Ріг. На одного жителя міста припадає близько 433 кілограм забруднюючих речовин у повітрі. Крім того, саме Кривому Рогові належить невтішна першість серед усіх міст України за газоподібними забруднювачами, серед яких оксиди вуглецю, метан та азотні сполуки. Не в останню чергу це пов’язано із незадовільним станом очисних споруд. 


Донецька область

Вугільна промисловість, характерна для цього регіону, спричиняє вкрай негативні наслідки на екологічну ситуацію в області. Аварійна зупинка систем відведення води може бути причиною забруднення ґрунтових вод. Крім того, спалювання вугілля, необхідне для коректного функціонування теплових електростанцій, призводить до викидів у повітря діоксиду вуглецю – головної причини глобальних кліматичних змін.


Запорізька область

Останні роки однією з найбільших екологічних проблем Запорізької області є надмірна кількість промислових викидів. Однак все може змінитись, оскільки у 2020 році одним з найбільших досягнень у природоохоронній сфері відзначають підписання меморандуму з керівництвом металургійного гіганту «Запоріжсталь». Згідно до умов у документі, в найближчі 7 років кількість викидів буде зменшена на 30%. Однак еко активісти стверджують, що 8 років тому така планка зменшення викидів відзначалась як результат, якого потрібно було досягнути у 2021 році. 


Львівська область

Останні 5 років Львівська область фігурувала у новинах у зв’язку з великою кількістю сміттєзвалищ. Переробка та сортування сміття справді були великою проблемою для цієї територіальної одиниці. Однак зараз повільно, але вірно вирішується питання з будівництвом нового сміттєперероблювального заводу. Крім того, у місті Львів наразі в планах реалізація нової системи поводження з відходами, яка передбачає роздільний збір сміття та компостування органіки. 


Чернівецька область

Даний регіон стабільно лідирує у рейтингах відносно чистоти повітря. Це не просто сталий показник, рік від року повітря стає тільки чистішим. Місцева влада пов’язує такі показники зі зменшенням суб’єктів підприємницької діяльності, що мали б дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферу. Крім того, у Чернівецькій області в останні роки відбувається активне відновлення лісових насаджень, а у більшості населених пунктів активно впроваджується ідея сортування сміття. 

Таким чином, можна зробити певні висновки відносно основних екологічних проблем в Україні та із тим, які заходи місцева влада приймає для їх вирішення.
Інші новини

31.10.2013 ECO-invest 2013 пройшов під гаслом сміття це гроші!

Другий Міжнародний форум «Інвестиційна привабливість України у сфері поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) і рециклінгу: ECO-invest 2013» приймав учасників у Міністерстві екології та природних ресурсів України.