+38(044) 228-9-222

Вхід

Вхід

Сплатити

Стати партнером Стати учасником
Організатори
Організатори

У Києві відкриють нову сміттєсортувальну лінію

У Києві відкриють нову сміттєсортувальну лінію

 

     Номінальна продуктивність установки складає 15 тис. тонн на рік

     Сортувальна лінія, що запрацює у столиці за місяць, оброблятиме відходи з шести київських районів. Вартість установки складає понад 379 тис. грн, її загальна потужність 40 тис. кубічних метрів.

     Гроші зі сміття.

     Державне підприємство «Укрекоресурси» має намір ввести в експлуатацію сміттєсортувальну лінію для переробки твердих побутових відходів. Установку розмістять майже впритул до столичного заводу «Енергія», а це дасть можливість оперативно утилізувати сміття, що не підлягає переробці. Про це заявив директор ДП "Укрекоресурси" Дмитро Радіонов.

     «Потужність лінії орієнтовно - 15 тисяч тонн на рік. З введенням в експлуатацію цієї установки буде створено більше 20-ти робочих місць. Нова лінія дозволить ті відходи, які зараз везуть на сміттєспалювальний завод «Енергія», частково сортувати для того, щоб вивільнити цінні ресурси. Я не можу сказати, що основна мета роботи сортувальної установки - це економія, хоча вона, безумовно, присутня в роботі. Але, перш за все,- це виконання екологічних завдань, які покладені на нашу компанію», - прокоментував «Хрещатику» Дмитро Радіонов.

     За словами керівництва «Укрекоресурсів», на новій лінії перероблятимуть відходи з 6-ти районів столиці: Деснянського, Дарницького, Подільського, Оболонського, Голосіївського та Дніпровського. Тут будуть встановлені спеціальні контейнери для роздільного збору сміття, а це збільшить можливість його ефективної переробки в рази. В компанії планують, що з відсортованих відходів можна буде вивільнити 15 % вторинної сировини.

     За словами начальника Київського територіального управління «Центрекоресурси» Євгенія Русіна, установка працюватиме не лише з дорогими матеріалами, такими як: кольорові метали чи целюлоза. На новій сортувальній лінії мають намір вивільняти максимум цінних ресурсів, що мають попит в Україні. «Ми не збираємося відбирати самі «вершки». Навпаки, плануємо переробляти більше десяти різних фракцій. За законом, ті відходи, для яких в Україні існують технології переробки, захоронювати заборонено",- зазначив Євгеній Русін.

     Коштує сміттєсортувальна лінія понад 379 тис. грн. Рентабельність її роботи - 30% річних. За підрахунками експертів, така установка має окупитися за 3,5 роки. Як зазначив Дмитро Радіонов, підприємство розглядає можливість передачі вже налагоджених ліній переробки приватним компаніям.

Підприємства не платять за утилізацію тари

     За словами експертів, основною проблематикою сміттєпереробної галузі держави залишається екологічна несвідомість громадян та ігнорування деякими підприємствами постанови Кабміну № 915. Згідно з цим документом, компанії, що виробляють або використовують для своєї продукції упакування, зобов’язані сплатити за його утилізацію. Однак законодавчо не прописано методики контролю чи примусу для виконання постанови, тому відрахування відбуваються на добровільній основі.

У кількісному розрізі, екологічно відповідальних в Україні нараховується близько сотні компаній - по 5 на регіон. Зазначимо, що найдорожче коштує переробка скляної пляшки - 5-10 копійок за одиницю. Найдешевше - упаковки на основі целюлози. «На даний момент в місяць нам перераховують на утилізацію пакувальних матеріалів приблизно 500 тисяч гривень. Хоча потенційний ринок оцінюється у 800 мільйонів або навіть мільярд гривень», - конкретизує Дмитро Радіонов.

     З іншого боку - приватні компанії можна зрозуміти, адже донедавна в Україні сміттєпереробні лінії взагалі не працювали, тому прослідкувати, як використовуються сплачені «на екологію» гроші, було неможливо. «Зараз наше підприємство починає нове життя. Я розпочинаю з того, що створюю умови ефективного використання державного майна, що вже було придбано, але не вводилось в експлуатацію»,- пояснює Дмитро Радіонов.

     У планах ДП «Укрекоресурси» цієї осені здійснити запуск більш потужних об’єктів для сортування твердих побутових відходів, що зможуть задовольняти потреби не тільки окремих районів міста, а й цілих областей. На загальнодержавному рівні підприємство має намір реалізувати комплекс заходів, що дозволить збільшити використання відходів вторинної сировини на 47 % до 2017 року.

 

Марина ЧОРНА

Хрещатик № 66, 17 травня 2012

 

Повернутись


Інші публікації

23.08.2012 Ставка на екобізнес

    В Україні мають намір запровадити системну переробку полімерних відходів, що продукуються переважно супермаркетами. Для цього державне підприємство «Укрекоресурси» розробило спеціальну програму з утилізації. Але вона буде успішною лише тоді, коли до неї приєднаються лідери продуктового ринку. ДП «Укрекоресурси» розробило партнерську програму з утилізації полімерних пакетів для продуктових супермаркетів та звернулось із відповідним листом про співпрацю до лідерів ринку.