+38(044) 228-9-222

Вхід

Вхід

Сплатити

Стати партнером Стати учасником
Організатори
Організатори

Ставка на екобізнес

Ставка на екобізнес

 

     «Перехоплювати» полімерні пакети хочуть на рівні супермаркетів.

      В Україні мають намір запровадити системну переробку полімерних відходів, що продукуються переважно супермаркетами. Для цього державне підприємство «Укрекоресурси» розробило спеціальну програму з утилізації. Але вона буде успішною лише тоді, коли до неї приєднаються лідери продуктового ринку.

«Укрекоресурси» розробило партнерську програму з утилізації полімерних пакетів для продуктових супермаркетів та звернулось із відповідним листом про співпрацю до лідерів ринку. Про це повідомив директор підприємства Дмитро Радіонов.

     «Продуктові торговельні мережі є найбільшими постачальниками упаковки, а нашим завданням є зменшення негативного впливу полімерів на довкілля та скорочення обсягів пакувальних матеріалів, що потрапляють на сміттєві полігони. Тому ми вирішили запропонувати мережевикам-рітейлерам, які працюють в Україні, збирати пакувальні матеріали від продукції, що представлена в магазинах. Це розповсюджена світова практика, яка є частиною соціальної корпоративної відповідальності для багатьох лідерів галузі», - пояснив Дмитро Радіонов.

     Як відомо, шкідливий вплив полімерних відходів довготривалого розкладу на довкілля дійсно змушує більшість країн світу вживати заходи - від обмеження використання до заборони виробництва. Наприклад, в Італії та Франції з 1 січня 2011 року вже набула чинності заборона на використання і виробництво полімерних пакетів. А десятки інших країн на загальнодержавному рівні впроваджують спеціальні програми з обмеження використання полімерної упаковки довготривалого розкладу.

     В Україні сьогодні обговорюється законопроект про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження полімерних пакунків. За словами Дмитра Радіонова, наразі в нашій країні немає економічно вигідної альтернативи всім видам поліетиленових пакунків. «Найперший етап реалізації нашої програми - це припинити використовувати полімерні пакети товщиною менше 0,025 мм, що є найбільш розповсюдженими відходами та майже не відсортовуються. Ми сподіваємось на розуміння проблеми та підтримку ініціативи з боку громадськості та профільних підприємств, які працюють в Україні», - сказав Дмитро Радіонов.

     Зазначимо, що безпосередньо супермаркети не надто охоче проявляють ініціативу в екологічній сфері. На інформаційні запити нашого видання відповіли лише в компанії «Ашан». "Так, ми прагнемо до того, щоб взагалі прибрати поліетиленові пакети, але зміни відбуватимуться поетапно, бо все залежить від менталітету споживачів. У нас є зелені каси, і ми також використовуємо паперові пакети, які є абсолютно нешкідливими для навколишнього середовища»,- прокоментували «Хрещатику» у прес-службі компанії.

     Додамо, що за оцінками експертів полімерні пакунки складають до 9% усіх відходів. Проблема ускладнюється тим, що вони дуже легкі та переносяться вітром навіть з місць утилізації (урни, сміттєві контейнери, полігони), а потраплячи до водойм, забивають каналізаційні та очисні системи.

 

Віталіна ГОНЧАР

Хрещатик № 93, 17 липня 2012

 

Повернутись


Інші публікації

23.08.2012 У Києві відкриють нову сміттєсортувальну лінію

     Державне підприємство "Укрекоресурси" має намір ввести в експлуатацію сміттєсортувальну лінію для переробки твердих побутових відходів. Сортувальна лінія, що запрацює у столиці за місяць, оброблятиме відходи з шести київських районів. Вартість установки складає понад 379 тис. грн, її загальна потужність 40 тис. кубічних метрів.